31 Ocak 2015 Cumartesi

T.C.
İSTANBUL
NÖBETÇİ SULH CEZA HÂKİMLİĞİ'NE


Konu: Mustafa Demirkanlı yazısının kaldırılması 5651 S. Yasa 9. Madde

HAKARET, İFTİRA, SUÇ UYDURMA suçlarını içeren paragraflarını sunduğum ve kişilik haklarıma saldıran yazının kaldırılmasını istiyorum.

Suça meyilli zât Mustafa Demirkanlı kişilik haklarımı çiğnerken diyor ki:


"Bulunmaz, Sınırları Zorluyor: Devlet Tiyatroları’na Büyük İtham Düne kadar 'kanka' oldukları Coşkun Büktel’le kavga ettikten sonra Büktel’e ve kitaplarına saldıran H. Hilmi Bulunmaz, şimdi de Coşkun Büktel üzerinden Devlet Tiyatroları’na ve İstanbul Devlet Tiyatrosu Müdürü Şakir Gürzumar’a yönelik akıl almaz iddialarda bulunarak etik sınırları zorluyor. Coşkun Büktel’le birlikte uzun süredir Devlet Tiyatroları’nın reklam kulelerine karşı gerçeğe aykırı yayın yapan H. Hilmi Bulunmaz,  Coşkun Büktel’le birlikte yayın saldırılarına devam etmişler ve devam etmektedirler. Bulunmaz, eski kankası Coşkun Bültel’le kavga ettikten sonra Büktel’in “Ölüleri Gömün” çevirisinin de bu yayınları sonrası gerçekleştiğini iddia ederek İstanbul D.T.’yi ve Müdürü Şakir Gürzumar’ı şaibe altında bırakmaya yönelik yayınını sürdürmektedir. Bulunmaz kendisine yönetmenlik teklif edildiği iddiasını da dile getirmiş ve bu iddiasını da yapmış olduğu yayınlarla gerekçelendirerek, Gürzumar’ın şahsında Devlet Tiyatroları’nı şaibe altında bırakan bir yayıncılık anlayışı gerçekleştirmekte ve bu iddiasını da sürekli olarak sosyal medya’da yaymaktadır. Bulunmaz, şimdi kavga ettiği için oklarını Coşkun Büktel’e “Ölüleri Gömün” üzerinden yönelterek, sürdürdüğü kavgasına Devlet Tiyatrosu’nu meze yapmaya çalışıyor.  Soru formatına büründürerek yasal sorumluluktan kurtulmayı planlayan H. Hilmi Bulunmaz  H. Hilmi Bulunmaz, C. Büktel’le birlikte Ö. Nutku’ya yönelik yıllardır süren saldırılarının gerekçesini de soru olarak ortaya atmış, sonraki açıklamaları saldırıların gerçek nedenlerini daha da gün ışığına çıkartacak gibi gözüküyor. “Ölüleri Gömün” oyununun yazarının telif haklarının ödenmediği konusundaki “Şahsım ve bir kamu kuruluşu olan Devlet Tiyatroları’na ithamı” tamamen gerçeğe aykırı olup, kişilik haklarıma yapılan, hukuki sorumluluğu gerektiren, hukuka aykırı bir saldırıdır ve aynı zamanda da suçtur. İspat edemeyeceğini Hilmi Bulunmaz’ın kendisinin de itiraf ettiği bu isnadı avukatım marifetiyle yasal sürece sokmuş bulunuyorum, bilginize."

DELİL: http://www.tiyatrodergisi.com.tr/?p=2985

Gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ve talep ederim... 02 Şubat 2015


TALEP EDEN
HÜSEYİN HİLMİ BULUNMAZ


T.C. KİMLİK NO: 50482204038
ADRES: Ali Baba Türbe Sk. No: 5/8-9-12 Çemberlitaş Eminönü / Fatih
TELEFON: 0532 642 88 57
E-POSTA: tiyatroyun@gmail.com

***

TALEP EDİLEN
MUSTAFA ŞÜKRÜ DEMİRKANLI
(YFK Yapım Yayıncılık Tic. ve San. Ltd. Şti., Gülhan Avşar Demirkanlı, Ayşe Lebriz Berkem, Kerem Kurdoğlu, M. Melih Korukçu, Robert Schild, Sündüz Haşar, Enver Aysever, Levent Üzümcü, Nihal Kuyumcu, Selçuk Yöntem, Şenay Gürler, Pınar Erol, Damla Cangül, Gürol Tonbul, M. Nurkut İlhan)
T.C. KİMLİK NO: 37210675438
ADRES: Reha Yurdakul Sok. No: 28/1 Billur Ap. Şişli / İSTANBUL
TELEFON: 0212 216 75 20  / 0212 233 16 26-44
FAKS: 0212 233 16 07
E-POSTA: tiyatrodergisi@gmail.com

EKLER:
1 - Delilin fotokopi çıktısı...
2 - Delilin İnternet'te yaygınlaştırıldığını kanıtlayan belgeler...